امروز جمعه 25 آبان 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

مضجع مطهر حضرت مسلم(ع) تقدیم ساحت مقدس سفیر گرامی امام حسین(ع) شد/ نذورات مردم در راه عتبات عالیات به چرخه اقتصادی کشورمان رونق داده است

با اتمام مراحل ساخت صندوقچه خاتم کاری شده قبرمطهر حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در شیراز این مضجع مطهر پس از تبرک جویی مردم ولایتمدار شیراز آماده ارسال به نجف اشرف و مسجد کوفه شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ؛ اسکندر قاسمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اعلام این خبر گفت: این صندوقچه خاتم که در کارگاههای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با هنر اساتید درودگر و خاتم‌کار شیرازی ساخته شده است پس از استقرار در آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی الکاظم (ع) به مدت چند روز آماده ارسال به نجف اشرف و نصب در حرم مطهر حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در مسجد کوفه می باشد .

وی با به مشخصات فنی این مضجع مطهر ادامه داد: این صندوقچه خاتم به ابعاد طول سه متر در عرض 2 متر و ارتفاع یک متر و 70 سانتی متر یکی از بزرگترین سازه های خاتم تهیه شده برای عتبات عالیات است که هنرمندان درودگر و خاتم ساز زبردست استان فارس در مدت 2 سال این صندوقچه خاتم را ساخته اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به اینکه کلیه اقدامات خود را بر اساس نذورات اهدایی مردم کشورمان در امر مقدس بازسازی ، نوسازی و توسعه حرم های مطهر ائمه معصومین (ع) انجام می دهد ، گفت: وظیفه ستاد بازسازی سازماندهی همه نذورات و هدایای مردم برای عتبات عالیات است تا بتواند به کمک این نذورات خدماتی را در حرم های مطهر به مردم شریف کشورمان ارائه دهد.

قاسمی با بیان این نکته به اینکه تمامی نذورات مردم به چرخه اقتصادی کشور باز می گردد ، ادامه داد: کلیه اقلام ، مصالح و لوازماتی که برای این امر مقدس تهیه می شود از بازار کشور عزیزمان خریداری و این پول با برکت در چرخه اقتصاد کشورمان رونق داده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه نیروهای خادم ستاد نیروهای متبرع و با عشق و ارادت به ساحت مقدس ائمه معصومین (ع) در آستان مقدس آن امامان همام مشغول به خدمت می باشند ، افزود: این عشق و علاقه موجب برپاماندن هرچه باشکوه تر این بارگاههای مقدس شده است و مردم عزیزمان در راه حفظ و حراست از این بقعه های آسمانی از جان و مال خودشان گذشته اند.
تاریخ درج :  1397/5/28

تعداد بازدیدها : 41
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها