امروز دوشنبه 30 مهر 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

130 پرچم گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در فارس دوخته شد

جابر مهدیار رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس شامگاه یکشنبه در آیین دوخت پرچم های حرم مطهر امام حسین(ع) در حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) شیراز بیان کرد: در این زمینه حدود 500 نفراز هنرمندان و خیاطان استان فارس اقدام به دوخت و تهیه 130 پرچم برای حرم مطهر امام حسین(ع) کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ، وی با بیان اینکه آموزه های نظام و انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت عاشوراست افزود: این پرچم ها در کاروانی با آیین ویژه عنوان حرم تا حرم به کربلای معلی اعزام و در حرم امام حسین(ع) متبرک خواهد شد.

مهدیار اظهارداشت: این پرچم ها به مدت یک هفته در حرم مطهر امام حسین(ع) نصب و بعد از این مدت به استان فارس بازگردانده می شود و در آیین خاصی به تمام شهرستان های استان فارس ارسال می شود.

وی با بیان اینکه مردم تمام استان فارس از ین پرچم حرم امام حسین(ع) متبرک می شوند اضافه کرد: هدف اصلی اجرای برنامه های بازسازی عتبات عالیات، بازسازی و تحول در دلهاست که این مهم با اجرای طرح پرچم حرم امام حسین(ع) و ارسال آن و بهره مندی تمام مردم استان محقق می شود.

او ادامه داد: هر پرچم با مراسم خاصی وارد شهرهای استان می شود که این پرچم ها نوروز سال آینده همزمان با ایام فاطمیه زینت بخش محافل مذهبی مردم فارس خواهد بود.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس عنوان کرد: ستاد عتبات عالیات استان فارس نقش بازسازی، توسعه، اجرای برنامه های فرهنگی و ایجاد تحول در دلها و ایجاد ارتباط با امام حسین(ع) و ائمه اطهار را بر عهده دارد.

مهدیار گفت: در استان فارس کارهای هنری فراوانی در بخش های مختلف از جمله ساخت ضریح، درهای طلا، ساخت حرم ها، مفروش کردن حرم ها و گلباران حرم ها را انجام داده است که قدم های موثری برای بازسازی حرم های مطهر در عتبات عالیات انجام داده است.
تاریخ درج :  1393/11/20

تعداد بازدیدها : 1746
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها