امروز دوشنبه 30 مهر 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات مایه افتخار شیعیان است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس امروز (6خرداد) در دیدار با رئیس و کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با بیان اینکه نگاه های خوبی در بحث اهل بیت (علیهم السلام)با توجه به اقدامات ماندگار ستاد بازسازی عتبات عالیات شکل گرفته است، گفت: با حضور آدم های مومن و متعهد در امر بازسازی اعتبات مقدسه و مشارکت بالایی مردم عزیز کشورمان در این راه پرفیض، کارهای ماندگاری در بحث بازسازی حرم های مطهر ائمه اطهار (علیهم السلام) بوجود آمده است.

 

وی با اشاره به این نکته که اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات مایه افتخار شیعه است، ادامه داد: همه باید جز وظایف خودشان بداند که گامی هرچند کوچک در این امر مبارک بردارند زیرا ائمه اطهار (علیهم السلام) منتسب به همه شعیان هستند و همه می بایست در امر بازسازی حرم های مطهر ائمه اطهار (علیهم السلام) کمک و مشارکت داشته تا این راه پر خیر و برکت که راه سعادت و عاقبت به خیری است ادامه پیدا کند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس، چشم امید مردم عراق و سایرکشورهای اسلامی را کمک های ایران در این امر دانست و اظهار داشت: ایران اسلامی همیشه در این بحث بازسازی، نوسازی و توسعه حرم های مطهر در عتبات عالیات پیش گام بوده است و به همین خاطر با جدیت همه سازمان ها و ارگان ها و آحاد مردم در این راه مشارکت داشته باشند زیرا این کار متعلق به هیچ سازمان و ارگان خاصی نبوده و یک کار مردمی و ماندگار که از بطن جامعه و حس دینداری مردم عاشق امامان معصوم (علیهم السلام) نشات گرفته است.

 

 موسوی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان فارس به سهم خود در امر بازسازی عتبات عالیات مشارکت می کند و با توجه به نیات به خصوصی در بحث وقف و تعاریف مشخص واقفان باید نگاه کنیم در چه زمینه های می توانیم در این زمینه مشارکت و با جدیت در این راه بزرگ گام برداریم.

 

در ادامه جابر مهدی یار، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ضمن برشمردن اقدمات ستاد استان فارس در راه بازسازی اعتبات مقدسه، گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس تا کنون بیش از 80 پروژه ماندگار در امر بازسازی و نوسازی حرم های مطهرائمه اطهار (علیهم السلام) به اتمام رسانده است که هر کدام برگ زرینی در تاریخ پرافتخار شیعیان خصوصا مردم ولایتمدار استان فارس است.

 

وی حمایت علما، مردم و مسئولان را در این امر خوب توصیف کرد و ادامه داد: مشارکت بالایی مردم در راه بازسازی حرم های مطهر، نشان از عشق و علاقه آنان به خاندان اهل بیت رسول الله (صلی الله علیه و اله و سلم) است و این راه باسعادت با حمایت و همیاری مردم با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

تاریخ درج :  1394/3/7

تعداد بازدیدها : 771
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها