امروز دوشنبه 30 مهر 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

نقش موثر استان فارس در کلیه فعالیت های مربوط به بازسازی حرم ها مشهود است

اسکندر قاسمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز با اشاره به هنر ارزشمند هنرمندان شیرازی اظهار داشت: هنرنمایی هنرمندان فارسی و شیرازی چشم و دل هر بیننده ای را به وجد می آورد و لذا نقش موثر استان فارس در کلیه فعالیت های مربوط به بازسازی حرم ها مشهود است.

وی بر نقش موثر مردم استان فارس و شهرستان شیراز در بازسازی حرم های مطهر تاکید کرد و گفت: عاشقان و دلدادگان اهل بیت(ع) از سال های قبل به بازسازی حرم های شریف در عتبات عالیات برداخته و اقدامات موثری را در عمران و آبادانی حرم ها برداشته اند

قاسمی ادامه داد : در این رهگذر ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران سه بروزه بزرگ توسعه حرم ها ازجمله ساخت صحن مقدس حضرت زهرا (س)،ساخت صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) در کربلا و همچنین ترفیع گنبد ملکوتی امام حسین(ع) را دردستور کار دارد، که نقش بسزای فارس در این پروژه ها غیر قابل انکار است.به گونه ای که در زمینه ترفیع گنبد دو تن از بهترین و منحصربفرد ترین مهندسین خاور میانه که شیرازی هستند این کار را انجام می دهند و این امر مایه مباهات ما شیرازی ها و فارسی هاست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در ادامه با اشاره به سخن بیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه (( قبور فرزندان من قطعه ای از بهشت است، هرکس قبورآنها را زیارت یا آباد کند ،شفاعت مخصوص من شامل حالش می شود.)) گفت : پیامبر(ص) در کمتر مواردی شفاعت خاصش را شامل حال کسی می کند و چه زیباست که قدم برداشتن در راه آبادانی حرم های اهل بیت(ع) مشمول این شفاعت است.

وی در ادامه افزود: به همین منظور امروز تعدادی از خیرین، خانواده قهرمانی و مردم خیر شیراز و مرودشت تعداد 100 تخته فرش نفیس را جهت مفروش کردن حرمین امامین عسکرین (ع) اهدا کرده اند که امروز با اشک های شما نمازگزاران بدرقه و راهی سامرا خواهد شد.

قاسمی تاکید کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس به عنوان خادمین شما و اهل بیت (ع) اماده خدمت رسانی به شماست بنابراین همه شما می توانید برای شریک بودن در ساخت صحن حضرت زهرا(س) که آینه کاری آن و خاتم کاری درب های آن به عهده فارس است،مشارکت کنید.

وی در پایان افزود:از شما تقاضا دارم وجوهات نقدی خود را از طریق شماره حساب های رسمی اعلام شده توسط این ستاد واریز کرده و یا مستقیما به مرکز مراجعه کنید.همچنین لازم به ذکر است که در فضاهای مجازی تنها بیام هایی که ازسوی این ستاد منتشر می شود قابل اطمینان است.


تاریخ درج :  1395/1/28

تعداد بازدیدها : 774
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها