امروز دوشنبه 30 مهر 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

مشارکت در بازسازی عتبات عالیات کار بسیار با ارزشی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در دیدار با حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) ضمن ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در امر بازسازی عتبات عالیات ، معظم اله در روند اجرای طرح های توسعه ای حرم های مطهر ائمه اطهار(علیهم السلام )قرار گرفتند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) در این دیدار با بیان اینکه یکی از مواردی که بین مسلمان مورد اجماع است، مودت و دوستی با اهل قربا و خویشاوندان پیامبر (ص) بوده که این کار اجر رسالت می باشد و آنچه در روایات شعیه و هم سنی مسلم است که قربا، وجود مبارک امیرمومنان حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س) ، حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) می باشد.

وی گفت: دوستی و علاقه به اهل بیت رسول الله (ص) که موجب ارتباطی باطنی و قلبی ایجاد می شود مختص به حیات آن بزرگواران نیست . به نصح صریح قرآن ،شهدا حتی یک شهید عادی را نباید حتی درپندارمان فرض بر مردن آن بگذاریم،  بلکه زنده است ، چه برسد به شهید با فضیلتی همچون سیدالشهدا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) .شهدا زنده هستند و از خدای خود روزی می گیرند.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه طبعا دوستی با ائمه اطهار(علیهم السلام)، ضرورت پیدا می کند آن مکانی که بدن مطهر آن امامان معصوم مدفون می باشند ، نسبت به آن مکان عنایت ویژه داشته باشیم، ادامه داد:  مطمئنا برکاتی که خدای متعال در آن مکان مقدس نازل می کند رحمتی که نسبت به بندگانش دارد و دارای یک اصل و قاعده اساسی می باشد.

تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) با بیان اینکه در قرآن کریم عنوان شده است که وقتی پیراهن حضرت یوسف(ع) برای حضرت یعقوب(ع) که نابینا شده بود، آوردند ، چشم آن حضرت بینا شد،که این معنی را می دهد که تبرک جویی به شخصییت های الهی دارای برکاتی از جانب خدای متعال است.

وی افزود: زیارت و تبرک جویی به ضرایح مبارک آن حضرات و آنچه در آن حرم های مطهر است باعث می شود که به واسطه شخصیت بزرگ الهی و مقام ولایت اهل بیت(ع) خدای متعال برکاتش را بر اهل زیارت نازل کند.

حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب با اشاره به این موضوع که همه کسانی که توفیق زیارت آن امامان معصوم‌(علیهم السلام) در عتبات عالیات را پیدا می کنند ، حقیقتا به یک توفیق بزرگ دست پیدا می کنند ، بیان داشت: زیارت به نوبه خود دارای اجر و منزلت بسیار بزرگی است ولی اجر بیشتر را کسانی می برند که شرایط را جهت استقبال از زائرین این آستان های مقدس که حقیقتاً مهمانان الهی و پیامبرمکرم اسلام(ص)‌می باشند ، خواهند برد.

ایشان با بیان اینکه کاری که شما عزیزان در مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال انجام هستید کار بسیار پر ارزشی است که امیدوارم بیش از گذشته در این امور مقدس موفق باشید ، ادامه داد: طبیعتا  با این همه حجم دوستی مردم دوستدار اهل بیت (ع) که روزافزون می باشد باید یک چنین زمینه های فراهم و و برنامه ریزی جهت توسعه حرم ها و امکانات و تجهیزاتی که لازم است تهیه و انجام پذیرد.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در بخشی دیگری از صحبت های خود به افرادی اشاره کردند که از روی غرض ورزی و تصورات واهی شبهات غلطی را در امر مقدس بازسازی عتبات عالیات وارد می کنند .

ایشان گفتند: اینکه بعضی تصور می کند این هزینه نیاز نمی باشد مغرضانه است .آنها کسانی هستند که با هزینه های نجومی کاخ ها مجلل می سازند و خرج و اسراف های زیادی در عیش و نوش در محرمات الهی مصرف می کنند و برای اینکه زندگی مادی خود را تامین کنند هرکاری را انجام می دهند حال آنکه این افراد که می گویند نباید این کار بازسازی صورت گیرد و به فقرا کمک شود ، خود نیز به فکر فقرا و مستمندان هم باشند.

حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب با بیان اینکه در زیارت حرم های مطهر ، مردم با میل علاقه و رغبت خودشان هدایایی به حرم های مطهر تقدیم و امکانات و شرایط را فراهم می کنند ، ادامه داد: با گرایش به سیره ائمه طاهرین(ع) از جمله حضرت امام حسین(ع) انفاق ها و رسیدگی به فقرا و محرومین در حد بسیار بالای رسیده ، روح انسانها ساخته و تقرب به خدا پیدا می کنند و یقیناً کسی که به زیارت رود باعث می گردد از مال خود به فقرا و نیازمندان نیز کمک کند.

تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) در پایان صحبت های خود با بیان این موضوع که بسیار مایل و راغب هستیم که بین حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی الکاظم (ع) و حرم مطهر حضرت محمدابن موسی الکاظم(ع) با عتبات عالیات ارتباط تنگاتنگی برقرار باشد، تصریح کرد : انشاالله از ظرفیت و حداکثر امکاناتی که در حرم حضرت شاهچراغ (ع) می باشد بتوانیم در جهت بازسازی عتبات عالیات یاری کنیم و مردم به این امر مقدس ترغیب و همیاری خواهیم کرد. این نوع  همراهی و همکاری در این راه مقدس و با برکت باعث می شود توشه با برکت جهت آخرت خود ذخیره کنیم./

تاریخ درج :  1395/4/21

تعداد بازدیدها : 659
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها