امروز دوشنبه 30 مهر 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

آنها که به بازسازی عتبات ایراد می‌گیرند، چرا به سفرهای تفریحی خارجی اعتراض نمی‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در حاشیه بازدید از کارگاه ساخت نیم ضریح خیمه گاه امام سجاد(ع) و در جمع کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس اظهار کرد: تا فردی قصد سفر به عتبات عالیات داشته باشد یا بخواهد کمکی در این راه انجام دهد، سریعا عده‌ای می‌گویند که پول این را به فقرا بدهید.

وی با بیان اینکه نوروز امسال چندین هواپیما و مسافر به قصد تفریح عازم آنتالیا شد افزود: سوال ما این است که این پولها کجا هدر رفت و چرا خرج فقرا نشد؟ یا اگر رفته بودند مثلا عتبات، این پولها چقدر خرج ساخت و ساز حرم ها می‌شد و حالا که رفتند ترکیه چقدر خرج داعش شده است؟

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در برابر این شبهه افکنی‌ها، کار تبلیغی مناسبی انجام نشده است، افزود: اگر به مساله زیارت عمیق نگاه کنیم، می‌بینیم که یکی از ضروری‌ترین و حیاتی ترین اموری است که برای بسط معنویت و تحکیم عواطف انسانی و برای رشد عقلانی فرد و جامعه می‌تواند مفیدی باشد.به همین دلیل اجر فراوانی دارد.

پناهیان به اجر معنوی زیارات در روایات اسلامی اشاره کرد و گفت: براساس آموزه های دینی، هر کسی قدمی برای اهل بیت (ع) بردارد یا مثلا شخصی یک بیت شعر برای آنان بگوید، بهشت بر او واجب است و حتی اگر کسی این شعر را بخواند یا گوش دهد هم بهشت بر او هم واجب است.

وی خطاب به دست‌اندرکاران بازسازی عتبات عالیات گفت: صحن‌ و رواق‌هایی که شما در حرم‌های مطهر می‌سازید، همانند ابیات اشعار مذهبی است، این اقدامات، زیبایی معارف والای اهل بیت (ع) را دوچندان می‌کند و هر کسی هم در گسترش این معارف کمک کند، در بهشت خدای متعال جا دارد و شما عزیزان همان از آن اجر و ثواب را بهره‌مند هستید.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با اشاره به تدبیر ویژه امام سجاد(ع) در جانمایی و طراحی قبور مطهر شهدای کربلا افزود: امام سجاد(ع) اولین طراح کربلاست یعنی آن حضرت وضع قبور مطهر را در کربلای معلی به شکل خاصی طراحی نمودند و تعیین کردند که بدن مطهر امام حسین (ع)، حضرت اباالفضل (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و دیگر شهدا دشت کربلا در کجا قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ایشان با درایت خاصی دو حرم مطهر در کربلا بوجود آوردند، ادامه داد: آن حضرت بدن حضرت علی اکبر(ع) را از محل خیمه گاه به کنار بدن مطهر امام حسین (ع) آورند و بدن مطهر حضرت اباالفضل العباس (ع) را در همان محل شهادت ایشان به خاک سپردند تا دو حرم و بین الحرمین در کربلا شکل بگیرد، این طراحی باعث شد آن حضرت جایگاه ویژه ای در کربلا داشته باشد.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه امام سجاد (ع) از جهت دیگری هم دارای جایگاه ویژه ای است، گفت: در مصائب کربلا، مصیبتی که امام حسین(ع) تحمل نکرد، امام سجاد(ع) متحمل شدند، طوری که امام حسین(ع) فرمودند جلوی من به خیمه‌ها حمله نکنید، زیرا آن حضرت تحمل نداشتند ولی امام سجاد(ع) این مصائب را هم تحمل کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه توجه قرار دادن به جایگاه رفیع امام سجاد (ع) در کربلا را یک امر ضروری دانست و افزود: برادران عرب در عراق رسم قشنگی دارند و  امام حسین(ع) را به نام ابوسجاد یاد می‌کنند که این یک نوع توجه خاص به امام سجاد(ع) است و مطمئن باشید کار برای امام سجاد(ع) حتما پاسخ ویژه و پاداش خاصی از طرف آن حضرت را دارا می‌باشد.

تاریخ درج :  1396/2/20

تعداد بازدیدها : 826
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها