امروز جمعه 25 آبان 1397
عضویت در خبرنامه
لطفا مشخصات خود را در کادر زیر وارد نمایید
نام شما :
ایمیل :
موبایل :

اوقات شرعی
نظر سنجی
نظر شما در مورد وب سایت چیست ؟

امروز برادران عراقی ها خواهان ورود ایرانی ها به پروژه‌های توسعه‌ای هستند

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، نیز در این آئین با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه های بزرگی همچون ساخت صحن حضرت زهرا(س) در کنار بارگاه ملکوتی امام علی(ع) در نجف اشرف اظهار کرد: این پروژه با زیربنای 220 هزار مترمربع طرحی بسیار زیبا با معماری منحصر به فرد است که تا پایان امسال به تولیت مربوطه تحویل خواهد شد.

مهندس مسعود شوشتری با بیان اینکه همه مصالح مورد نیاز برای ساخت صحن حضرت زهرا(س) از انواع ایرانی تامین شده، گفت: حدود دو هزار نفر در ساخت این پروژه مشارکت دارند که همه آنها ایرانی هستند.

شوشتری به پروژه لاغرسازی ستون های دور ضریح امام حسین(ع) در کربلا به عنوان پروژه بزرگ دیگر در دست اجرا از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اشاره کرد و افزود: این پروژه با هدف بزرگ شدن محوطه داخلی حرم امام حسین(ع) در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه تا قبل از اجرای این پروژه فاصله بین ضریح و ستون ها در حرم امام حسین(ع) 1.5 متر بود که با لاغر کردن ستون ها این فاصله به بیش از چهار متر خواهد رسید، از اتمام کار لاغر سازی ستون ها تا پایان شهریور امسال خبر داد و عنوان کرد: تلاش شده تا در اجرای پروژه لاغرسازی ستون ها، معماری حرم امام حسین(ع) حفظ شود.

شوشتری همچنین با اشاره به خریداری زمینی به مساحت شش هزار مترمربع در حد فاصل بین خیمه‌گاه و تل‌زینبیه و حرم امام حسین(ع) از سوی عراقی ها بیان کرد: عراقی‌ها می خواهند طراحی و ساخت صحن حضرت زینب (س) در این زمین را به ایرانی‌ها واگذار کنند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه به عقبه تاریخی 800 ساله ثبت شده ایرانی ها در مشارکت در امر بازسازی عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: امروز برادران عراقی ها خواهان ورود ایرانی ها به پروژه‌های توسعه‌ای هستند.

تاریخ درج :  1397/3/7

تعداد بازدیدها : 182
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پخش زنده
پخش زنده حرم
حدیث روز

  رسول گرامی اسلام صلى الله عليه و آله :

حُبّي و حُبُّ أهلِ بَيْتي نافِعٌ في سَبعةِ مَواطِنَ أهْوالُهنَّ عظيمةٌ : عِند الوَفاةِ ، و في القَبرِ ، و عِند النُّشورِ، و عِند الكِتابِ ، و عِند الحِسابِ ، و عِند الميزانِ ، و عِند الصِّراطِ .

دوست داشتن من و دوست داشتن خاندان من در هفت جاى بسيار وحشتناك به كار آيد: هنگام مردن، در گور، هنگام رستاخيز، هنگام ديدن نامه اعمال، هنگام حسابرسى [اعمال]، نزد ترازو[ى اعمال ]و صراط.

پیوند ها